Tour de Franz Kafka

Hanácký večerník 22.2.2017

Šílený konopný „velekněz” žaluje Večerník. A co na to kozel!?Ten nápad jmenovat svého kozla pastrorem Konopné církve mohl mít opravdu jen Dušan Dvořák. Od ledna 2017 patří i Hanácký Večerník mezi ty desítky a možná stovky těch, kteří jsou veleknězem žalováni, a pokud byste cokoli z tohoto textu nechápali, jste zřejmě jen málo zhuleni.

Protože právě dnes, 23. února (to jest, jeho řečí, na výročí založení Lidových milicí a taktéž na výročí odmítnutí jeho patnácté ústavní stížnosti) se sluší napsat, jak to doopravdy je: Dušan Dvořák zešílel. Je nemocný a ztratil soudnost.  Nechceme se mu posmívat, onemocnět můžeme všichni. Chceme ale a musíme varovat všechny, kterým by hrozilo třeba upadnout do spárů „Konopné církve”, protože čím nemocnější Dvořák je, tím intenzivněji se snaží být veřejně činný.

reklama poutak

Konopí je lék. A Dvořák je blázen

Jak říkají huliči, největší překážkou legalizace konopí v Česku jsou veřejné projevy Dušana Dvořáka. Když mu předseda Ústavního soudu Rychetský odmítl už asi patnáctou ústavní stížnost, nenapadlo ho nic lepšího, než přemýšlet, jak dát podnět ke zbavení Rychetského svéprávnosti, a jak požádat Univerzitu Palackého, aby Rychetskému za trest vzala nějakou univerzitní cenu. Univerzita se tím šílenstvím pochopitelně  vůbec nezabývala, tudíž ji (překvapivě...) zažaloval. Ostatně žalob na všechno a na všechny rozeslal jen letos možná už několik desítek, a Hanáckému Večerníku je ctí, v jaké společnosti se tímto ocitl. Samozvaný velekněz neexistující Konopné církve, který se pyšní neexistujícím akademickým titulem za jménem MMCA, který sám sobě udělil, se totiž stále ještě domnívá, že terapie cannabisem prospívá jeho duševnímu zdraví.


Proč je nebezpečný a proč před ním varujeme

Považujeme za svou novinářskou povinnost před ním občany důrazně varovat. Všechny, jichž by se to mohlo týkat. On sám je totiž zakladatelem celé řady takových divných „nevládních organizací” (čti: obyčejných spolků), v nichž je obvykle jen obyčejným členem, ale ve stanovách spolků sám sebe jmenoval obecným zmocněncem. Jinými slovy, za nic nenese zodpovědnost, ale všechno může. Všechny ty spolky pak utvořily prapodivnou asociaci Open Royal Academy se sídlem někde v Jižní Americe, a „velekněz” tak spáchal natolik šílený spletenec vztahů a natolik znásilnil jinak vcelku jednoduché spolkové právo, že neuváženým spolčením se s některou z těchto „nevládních organizací” v podstatě nevědomky souhlasíte s tím, že svým jménem zakládáte prapodivné církve, útočíte na předsedu Ústavního soudu a že je vaším jménem jednáno v právních kauzách, o nichž možná ani nemáte tušení. S obrovskou oblibou o sobě šíří legendu o spravedlivém muži, stíhaném v nespočtu kauzách tou zlovolnou justiční mocí; nedodává ale, že v podstatě všechny tyto soudní spory sám nadšeně iniciuje. Dvořák navíc nepracuje, žije z invalidního důchodu, a hledá cesty, jak se dostat k penězům. A je v tom velmi vynalézavý. Piráti by mohli vyprávět...

Jak se pokusil obrat Pirátskou stranu

V roce 2010 lety kandidoval Dvořák jako lídr Pirátské strany v Olomouckém kraji. Volby projel. O několik let později Piráti ve volbách uspěli a obdrželi proto jakýs takýs příspěvek od státu. Zde Dvořákův příběh kromě vyčůranosti na -ntou ukazuje i značnou asociálnost a model toho, jak proti sobě dokáže poštvat v podstatě jakoukoli sociální skupinu a donutit ji, aby ho vyobcovala. Napsal tehdy na předsednictvo Pirátů, že vlastně jenom on je tím jediným spravedlivým bojovníkem za legalizaci, a že se dozvěděl, že Piráti disponují nějakými penězi, a že si tedy tímto činí nárok na dvacet tisíc, aby mohl financovat své soudy (podle všeho se jednalo o proces, v němž mu měla být omezena svéprávnost). Piráti toto odmítli, a Dvořák je následně chtěl žalovat o jeden milion korun. Ano, čtete správně: žalovat je o milion.
Jen namátkou a výběrově z dalších jeho kauz: V roce 2014 skončil těžce opilý na záchytce. Po ošetření záchytku jak jinak než zažaloval, prý že mu rozbili brýle. V roce 2016 se pokusil založil Konopnou církev, aby mohl „takovýmdle tutanům dávat marihuanu in nomine cannabis, hele”.

Ministerstvo kultury jeho návrh na registraci zcela pochopitelně odmítlo. Dvořák pak ministerstvo také zažaloval. Veškerá jeho podání k soudům, a jsou jich desítky, jsou přitom plná těch nejtvrdších urážek i vůči těm, od nichž žádá spravedlnost - Justičně-exekutivní mafie, plná soudců bolševiků, páchající zločiny a kázající bludy, je v podstatě autentická citace z většiny jeho podání. Dalo by se pokračovat  v podstatě donekonečna - ale uvedené úplně stačí k tomu, aby obraz, který sám sobě buduje - o nebohém trpícím muži a oběti systému - dostal vážné trhliny. „S Dušanem Dvořákem jsme v počátku spolupracovali v otázkách legalizace a dokonce za nás kandidoval ve volbách. Následně jsme vzhledem k jeho přístupu a převážně způsobu jednání a komunikace spolupráci přerušili. Pokusy najít znovu společnou řeč čistě v oblasti legalizace bohužel opakovaně selhávaly, převážně kvůli jeho nepředvídatelnému chování, které bohužel přetrvává do dnešní doby a skutečně balancuje mezi prosbami a různými převážně emailovými výhrůžkami a šířením pomluv a manipulací. Z komunity zabývající se legalizací slyšíme dlouhodobě reakce a podobné zkušenosti, které máme my,” říká k celé věci předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Dvořák zřejmě trpí tím, že jej všechny sociální skupiny dříve nebo později vyobcují. Touha po uznání je ale tak silná, že začal sám sobě vymýšlet tituly: „Konopný guru” (jímž není a nikdy pro nikoho nebyl...) je ještě slabá káva. Později si vymyslel neexistující akademický titul „MMCA”, kterým se podepisuje i na úřední listiny a soudní podání. Ješte později pak při pokusu o založení Konopné církve přijal sám ze svých vlastních rukou titul „velekněze”; dlouhá řada dalších lidí v jeho spolcích (někteří o tom možná ani nevědí...) jsou nyní „pastory” nebo něčím takovým, vedou „farnosti”, které neexistují. Pastorem by údajně měl být i Dvořákův kozel, kterého má na zahradě, a údajně učinil nějaké pokusy nechat kozla vyplácet státem coby kněze.

Dvořák žaluje Hanácký Večerník. Co my na to? Nic

Když nám dorazila žaloba pana Dvořáka, nešli jsme ji konzultovat s právníkem, nýbrž s psychiatrem. A to v dobrém. Pokud je totiž někdo prokazatelně nemocný, nepřejeme si jeho porážku; přejeme si jeho důslednou a pokud to bude nutné, i ústavní léčbu, uzdravení v rámci možností, a jsme ochotni mu v tom pomoci.

Jeho averze vůči Hanáckému Večerníku vznikla v zásadě v době, kdy jsme publikovali článek o tom, že neúspěšně zakládá tzv. Konopnou církev a prohlašuje se veleknězem, a dále, že si vymýšlí akademické tituly, jimiž by se mohl zdobit, aby si dodal vážnosti (kterou nemá). Jistěže nikomu není příjemné číst si pravdu, a proto jsme jím byli hned několikrát otitulováni jako „Stráž Lidu” anebo dokonce „Mein Kampf”, podobně jako si s ním svoje užívají všichni ti „soudci bolševici”, a tak pořád dokola, a tak stále.
Až po uzávěrce tohoto vydání bylo pravděpodobně rozhodnuto ve dvou kauzách - za prvé v té, jestli bude Dušan Dvořák částečně zbaven svéprávnosti, za druhé v té, jestli za opakované pěstování drog půjde na deset let do vězení. My doufáme, že do vězení nepůjde, ale za nekompromisní léčbu (nikoli konopnými jointy)  se doopravdy přimlouváme.


Proč tento hanopis a proč máme potřebu před ním varovat veřejnost

Protože je nadaný nějakým kouzlem osobnosti a dokáže i velmi vzdělané lidi opít rohlíkem. Protože začne žádat o podporu ve svém konopném „boji”, a pokud se mu takového daru pomoci dostane, umí jej zneužít - a těch zneužitých je jenom v našem regionu spousta. Protože mu lze napoprvé uvěřit pohádku o týraném bojovníku za svobodu, který je nespravedlivě stíhán. Protože vám bude tvrdit, a sežerete mu to i s navijákem, jak se celá soudní a exekutivní mašinerie v podstatě domlouvá na tom, aby mu znemožnili tak samozřejmou věc, jako léčit konopím. Protože jakmile mu vyhovíte a lidsky pomůžete, nabídnete prst, sežere vám ruku. Protože je to obvykle formou podpisu nějaké šílené plné moci nebo neuvěřitelného zmocnění, třeba k nějakému soudnímu podání, čímž se nevědomky dostanete do soukolí nepřehledné změti jeho mnoha „nevládních organizací”, a zkuste si pak nesouhlasit třeba se založením Konopné církve - stihne vás žaloba, tak jako mnohé před vámi, pravděpodobně žaloba o peníze, které se snaží získat. Protože Dušan Dvořák, i přes svou prokazatelnou nemoc, která nezaslouží trest, ale pochopení a citlivou léčbu, je mimoto nejen podle názoru redakce  vysoce společensky nebezpečný, a cítíme povinnost před ním varovat všechny důvěřivce a všechny ty, kteří jej neznají, i kdyby nás to mělo stát další žalobu.

Dušan Dvořák není ani konopný guru, ani „capo di tuti capi cannabis therapy”, a už vůbec není velekněz. Sporné je i to, zda je skutečně „adiktolog”, jak všude uvádí. A jeho kozel jistě není pastorem. To jen jeho fantazie pracovala trochu víc, než by bylo zdrávo. Jedná se v jádru o dobrého muže, byť šíleného, který jen si neuvědomuje, že škodí a že překračuje hranice. Nenaleťte mu - ale pomozte mu, bude- li to nutné. Bůh vás za to bude milovat. I my jsme ochotni mu pomoci.


Vlastimil Blaťák


 

Dne 18. září 2016 14:14 vblatak@seznam.cz napsal(a):

Dušane,

Mě naprosto fascinuje, jak dokážeš smotat několik nesouvisejících věcí naráz a vytvářet konstrukce, které jsou prostě jenom šílené, a nemají s realitou nic společného.

Taktéž nechápu, proč interní věc spolku posíláš v kopii Romanovi Konrádovi a Martinovi Dindošovi. Abys jim ukázal, jaký jsem strašný dacan? OK, já je v kopii nechám taky, ať vidí pohled z druhé strany. Oba jsou svéprávní a oba si úsudek udělají.

Tak popořádku:

1.       Ty si skutečně zřejmě vůbec neuvědomuješ, že jsi svým chováním absolutně pokazil celou Tour?? Nechávám stranou ten detail, že se chováš naprosto nekolegiálně a imrvére ujíždíš někam a peloton tě 20x denně stíhá a někde hledá. K věci: Proč myslíš, že jsme třeba nespali na farách, hm? Já ti to řeknu: protože jsme na poradě s týmem (a bohužel i prefekturou) usoudili, že bys tam akorát rozdával letáky konopné církve a působil skandál za skandálem, jako u brněnského primátora a jinde. To jsme nemohli riskovat. A vysvětlovat ti to nemělo cenu, protože ty si jedeš svou a nevidíš neslyšíš. Neznáš míru. Dokážeš při své inteligenci pochopit, že když dostaneš příležitost zahrát si na pódiu s Rolling Stones, tak se takové šance nezneužívá a nesnažím se je například přesvědčit, aby hráli pouze ty moje „mnohem geniálnější skladby“??? S pozváním z Vatikánu je to stejné. Jestli nemáš soudnost si to uvědomit, je mi tě líto. Nemyslel jsem si před startem, že to dopadne takhle.

2.       Pokud si pamatuji, vždycky jsem tě podporoval v tom, co děláš. Týkalo se to konopné léčby, kterou já sám nikdy podstupovat sice nehodlám, ale vždycky jsem v novinách i jinde hájil tvoji svobodu pěstovat, sklízet, vyrábět a léčit. Hájil jsem ji mediálně tak, jako nikdo jiný. Na titulní straně jsem zostudil soudce, který se po tobě vozil. Pokud dokážeš posoudit, kolik jiných novinářů se ti věnovalo takhle moc, tak zjistíš, že žádný. Ani jeden. Dokážeš si toho vážit??? Nebo to považuješ za automatické, něco, čím jsem povinen??? Ale tuto tvoji svobodu budu ad hoc hájit i dál a strašně ti v tomto fandím i nadále. Jenže ty dokážeš všechno přehánět, absolutně ti chybí soudnost a míra. Dokážeš věci tak vyexponovat, vyhnat do extrému, že si všechny znepřátelíš. Toto ti stále píšu jako přítel, třeba si to uvědomíš. I když tomu nevěřím.

3.       Hanácký Večerník žádnou omluvu tzv. „Konopné církvi“ zveřejňovat nebude. Nemluvě o tom, že není komu zveřejňovat omluvu, protože MKČR registraci zastavilo a právnická osoba neexistuje. HV se ničeho nedopustil. Ovšem, bude se té kauze ještě docela dost podrobně věnovat. Rozešli si co chceš kam chceš včetně všech stanov co máš, klidně i do Vatikánu nebo nebo třeba dalajlámovi, já myslím, že tě všude (bohužel) už natolik dobře znají, že jakékoli podání (a další série odvolání proti odvolání a zmatených žalob proti jeho zamítnutí, protože opět nepochopili tvou právní argumentaci…) bude akorát nadále krmit skartovačky, tak jako posledních deset let všude (což ti ještě zřejmě stále nedošlo, a tak dál trávíš večery svým grafomanstvím namísto práce. Tak ti to tedy narovinu říkám, když ti to jinej neřekne).

4.       Pořád dokola mě bombarduješ otázkou, kdy ti vrátím těch deset tisíc. Vrátím, neboj. Ale co takhle začít reagovat na mou otázku, kdy ty zaplatíš za účast na Tour jako všichni ostatní, hm? Reaguješ jenom na to, co se ti hodí. Doprovodné auto jsi využíval více než kdokoli jiný, včetně úplného zatarasení zavazadlového prostoru dvěma padesátilitrovými barely se sračkami. Všichni ostatní účastníci se podíleli uhrazením Tour na nákladech. Martin Dindoš, Martin Bednarsi, Lubor Tesař, pan Wessely, pan Nágr, doktoři, všichni. Je ty ne. Já ti tu fakturu pošlu, Dušane. Ten doprovod zadarmo nebyl. Můžeme to krááásně zazápočtovat.

5.       Telefon ti nedám. Stačí, že mi spamuješ mail desetkrát denně kopiema svých nekončících podání k soudům a na policii a kdovíkam, plných urážek a invektiv vůči těm, od nichž něco chceš. Zřejmě si o sobě myslíš, že jsi geniální právník samouk. Já ti říkám, že nejsi. Prosimtě Dušane, chovej se normálně!!! Prosím.

6.       Opravdu netuším, jak jsi přišel na to, že součástí nákladů na pořádání Tour je jakékoli ubytování, tím spíše nečlena realizačního týmu. Není, a nebude. Všichni účastníci si to platili ze svého, bylo to zveřejněno včas, i já jsem si platil ubytování ze svého, a jestli se opakovaně dožaduješ toho, že účtenky (v tvém případě úplné právní neznalosti navíc bez razítka a tudíž stejně nezaúčtovatelné…) za ubytování budou zaúčtovány, tak ti garantuji, že nebudou. Stejně tak jako nebudou zaúčtovány piva, „jak jste se břinkli s Romanem“. Promiň mi, ale podle mě žiješ v tom, že jsi mi půjčil deset tisíc, a teď máš u mě otevřený účet navždy, pojedu si zadarmo na měsíční dovolenou, a noviny budou psát navždy co chci já. Wtf??? To je přesně to co píšu – neznalost míry.

7.       Ty geniální právníku samouku: Vyhlášená veřejná sbírka jsou ze zákona veřejné prostředky, jestli ti to ještě nedošlo – ne prostředky ani majetek jakékoli organizace. Ta je pouze na základě schválení veřejné správy shromažďuje. Schvaluje je ten, kdo sbírku povolil, tedy vyhlašovatel, a to je kraj. Tvoje imaginární správní rada „další nevládní organizace“ s geniálním právním zástupcem Dvořákem ode mne dostane podle zákona všechno, co má dostat. Kromě toho, sbírka byla mnou zrušena právě proto, aby bylo do budoucna zamezeno jejímu možnému zneužití na proplácení soukromých výdajů souvisejících s cestou, a že existovalo (doložené) podezření na budoucí snahu o zpronevěru. Kraj to ví a má doloženo a konzultovali jsme to se 3 právníky. Čím dřív tam napíšeš nějaké úžasné podání o tom, jak to „správní rada neschválila protože se Dvořákovi neproplatil nocleh v campu nebo pivo s Romanem“, tím dřív si zaděláš na problémy. Ber ode mě jako akt slušnosti, že tě varuji dopředu před neuváženými kroky, protože na kraji ty lidi znám a vím, jak postupují v nejasných případech.

8.       Kromě toho můžu doložit, že spoustu noclehů jsem ti platil já. Je to málo?

Jinými slovy, řešíme klasický problém pana účetního, který se chce chovat podle zákona, a má „nad sebou“ někoho, který ho nutí to dělat jinak, a pokud účetní neposlouchá, začne dělat naschvály. Já se ale nenechám zavřít do basy za to, že by součástí vyúčtování byly stejně nezaúčtovatelné doklady o noclehu a alkoholu vypitém v campu. Na to zapomeň. Stav se na hlavu, podávej další a další žaloby, piš kam chceš. Ne.

Osobní douška: býval jsi celkem fajn chlap. Bojoval jsi za správné věci. Stál jsem vždycky na tvé straně. Léta. Postupem času ses změnil v člověka, který už nic nedělá, uráží všechny kolem, jen píše směšné žaloby na všechny strany, většina z nich je zcela irelevantních, a to jediné, co vyplývá z jakékoli tvé korespondence, je . Já, já, já. Všichni ostatní jsou cenzoři, darebáčci, zločinci, atd. Prosimtě vzpamatuj se.
Spadni z hrušky a buď takovej, jakej jsi vždycky byl. Vrať zpátky toho Dušana, kterej byl sympatickej a oduševnělej. Teď se chováš jako magor.

Tak, a pokud mě teď chceš žalovat taky, můžeš. Udělej to.

-          Třeba za to, že tě neuznávám jako velekněze, ani jako žádného „guru“
-          Nebo za to, co otiskne HV o Konopné církvi v rozhovoru s předním českým religionistikem, už brzy, neboj
-          Nebo za to, že sbírku budu účtovat podle zákona a ne podle toho, co jsi po cestě probendil
-          Nebo za cokoli jinýho, je mi to celkem jedno.

Žaluj. Nevyhraješ. Uvědom si to včas.

Prosím, abys mě vyřadil ze svých rozesílacích seznamů. Mě ty kopie desítek a stovek žalob a stížností urážejících úplně všechny už přestaly bavit.  Napiš, až budeš zpátky takovej, jakej jsi byl. Dřív ne. Do budoucna máš dveře otevřené, ale až se vzpamatuješ. Do té doby mi nepiš vůbec.

Věřím, že ostatní, které jsi ty z bůhvíjakého důvodu zahrnul do kopie této korespondence, mají svou hlavu a svůj názor.

VBFrom: Dušan Dvořák

Sent: Sunday, September 18, 2016 11:03 AM

To: Vlastimil Blaťák; Vanda Dvořáková; Martin Očenášek

Cc: Dušan Dvořák; Martin Dindos; Roman Konrád

Subject: Re: Členům správní rady ONFAM

 Ahoj, Vlastíku, správní rado a dva přímí účastníci Tour de Franz

Vlastiku, tak telefon jsi neposlal, na pravidla, za jakých to bude tvůj odchod ze spolku filantropů a mecenášů a vyúčtování probíhat zatím nereaguješ. Pravda, ještě není pondělí. Můžeme se sejít aspoň nad tímto níže uvedeným, at si nepíšeme? Nebo to chceš ofiko? Myslím, že by bylo škoda, abych to řešil s těmi, kterým jsi všem poslal to distancování se pořadatele Tour de Franz a vydavatele Hanáckého večerníku V. Blatáka a člena správní rady našeho spolku filantropů a mecenášů od Konopné církve. Rozhodně budeme chtít omluvu na stránkách HV, viz níže. Ale můžeme to udělat různě, konstruktivně, destruktivně, já raději to první.

Díky, Dušan


Fakta 2016
Známe se osobně přes 10 let.

Leden 2016 - píšeš na HV článek o Lucince a konopné masti a cca 2 roky píšeš o zrůdnostech, kterým čelím/-e

Únor - březen – dostáváš ode mne 10 tisíc na založení HV (dříve Olomoucký večerník)

Březen – červenec – seznamuješ mne s pozváním od papeže,  příprava TDF, cca 2 -3 společné schůzky měsíčně také k cestě do Říma, mám jet jako rehabilitační pracovník, slibuji zajistit masti atd. , kupuji si koloběžku jako symbol Konopné apatyky královny koloběžky první, podle níž je receptura masti udělaná. Seznamuji tě se založením Konopné církve a důvodech, které mne k tomu vedou.  První informace o založení KC víš od srpna 2015.

Duben -  studenti MU zveřejnují podrobný rozhovor o Konopné církvi, který znáš, dnes nejčtenější článek studentů MU, hledáme společně jak zajistit účast na TDF a její financování (až do srpna)

Květen – červen-  žádáš o pomoc se sbírkou u některé z našich nevládních organizací, navrhuji řešení  skrze spolek filantropů a mecenášů (ONFAM), převádím na tebe své  dobrovolnické hodiny , abys mohl být člen ONFAM a souhlasíš se členstvím ve správní radě a že si povedeš sbírku TDF, jsi na můj návrh 14.5.2016  na valné hromadě zvolen a dostáváš k dispozici stanovy a čestné prohlášení  a vyřizuješ na kraji a v bance sbírku. Na stanovách je uvedeno, že podporujeme Konopnou církev.

Červenec – víš, že jsme 14. 7. 2016 podali žádost na registraci KC, tři členové KC jedou alespoň jednu etapu TDF (Dvořák, Dindoš, Šedý) a hmotně, nemateriálně a finančně ji podporují

Červenec – srpen – jedeme TDF a o komplikacích s KC mi nic neřekneš, zjišťuji od velvyslanectví, že o misi s konopnou mastí jsi jim nic neřekl

Září – po dotazu, proč jsem stažen ze stránky HV, a kdy mi vrátíš 10 tisíc a zaplatíš ubytování na TDF reaguješ článkem o distancování se od Konopné církve a zasláním tohoto sdělení úřadům a ŘK církvi.

Nemyslíš, že je to trochu schizofrenní situace a že kdybych to poslal na úřady a církev a do Vatikánu, kam jsi to od distancování se a nazývání nás sektou možná všude poslal, že bys byl navždy odepsaný?

Zákon č. 46/2000 Sb.

Zákon o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku a o změně některých dalších zákonů (tiskový zákon)

§ 10

Odpověď

(1) Jestliže bylo v periodickém tisku uveřejněno sdělení obsahující skutkové tvrzení, které se dotýká cti, důstojnosti nebo soukromí určité fyzické osoby, anebo jména nebo dobré pověsti určité právnické osoby, má tato osoba právo požadovat na vydavateli uveřejnění odpovědi. Vydavatel je povinen na žádost této osoby odpověď uveřejnit.

(2) Odpověď se musí omezit pouze na skutkové tvrzení, kterým se tvrzení podle odstavce 1 uvádí na pravou míru nebo neúplné či jinak pravdu zkreslující tvrzení se doplňuje nebo zpřesňuje. Odpověď musí být přiměřená rozsahu napadeného sdělení, a je-li napadána jen jeho část, pak této části; z odpovědi musí být patrno, kdo ji činí.

(3) Osoba, na jejíž žádost byla vydavatelem uveřejněna odpověď podle tohoto zákona, nemůže požadovat uveřejnění další odpovědi na tuto odpověď.

(4) Po smrti fyzické osoby přísluší právo podle odstavce 1 jejímu manželu a dětem, a není-li jich, jejím rodičům.

(5) Ustanovení zvláštního právního předpisu4) o ochraně osobnosti a o ochraně jména a dobré pověsti právnické osoby zůstávají úpravou podle odstavců 1 až 4 nedotčena.

Dne 16. září 2016 14:39 Dušan Dvořák <dusandvorak@seznam.cz> napsal(a):

Milý Vlastíku

Píši to jako člen a právní zástupce spolku (viz stanovy)

Rozleželo se mi v hlavě, co jsi udělal a co má pro nás i tebe řadu zákonných povinností.  

Prosím, zkus si v klidu přečíst, co píši, chci, abychom se rozešli v klidu a bez emocí, ale nepůjde to tak rychle, jak uvádíš.

Protože rezignace na člena správní rady neznamená ztrátu členství, předpokládám, že myslíš i členství ve spolku a to je potřeba uvést v prohlášení o rezignaci, že rezignuješ jak na členství, tak na funkci, avšak ze zákona můžeš vystoupit až tehdy, až vše řádně vyúčtuješ a my to vyúčtování schválíme a s podpisem předsedy bude předáno na krajský úřad a potvrzeno, že je to OK. 

Nehodláme pak za rok dva řešit nějaké kostlivce, které by tobě zůstali.  Pokud s tím nebudeš souhlasit, a vyjádři se prosím do pondělí, napíšeme, na úřad, aby to vyúčtování nepřevzali, že jsme to neschválili, což doufám nechceš ani ty, ani my, protože bys to musel hradit všechno. Nejde o malé částky a právní problémy opravdu nechci s tebou řešit a doufám, že domluvíme jako lidé a ne nepřátelé.

Protože ani my nemůžeme vědět, jestli kraj uzná všechny náklady, podepíšeš čestné prohlášení, že v případě neuznaných nákladů tyto uhradíš, pokud bys chtěl rezignovat dříve.  

Nevím, jaká je časová lhůta na vyúčtování sbírky po jejím ukončení, jistě je to ve vyjádření kraje, dva měsíce?  Doporučil bych tedy, protože oni budou mít asi taky dva měsíce na vyjádření, aby tvá rezignace byla až k tomuto datu. Zde tě nutit nesmíme, ale bylo by to férové.

Co tedy potřebujeme doložit na sídlo spolku - opět prosím potvrď, zda nemáš nějaké/jaké námitky:
1)      Smlouvu o účtu sbírky, který prosím tě ukonči – zruš ke dni 15. 10. 2016, pokud jsi opravdu už psal na krajský úřad, aniž bys to konzultoval s druhými.
2)      Pohyby na účtu od založení  sbírky  (lze-li, pak samostatně po měsících)
3)      Doklad o ukončení  - zrušení účtu.
4)      Dokument pro krajský úřad, kterým jste oznámil konání sbírky
5)      Dokument, kterým krajský úřad registroval sbírku.
6)      Vyúčtování – předpokládám, že nejdříve se může setkání pro vyúčtování  udělat někdy na začátku listopadu.
7)      Prohlášení o rezignaci
 To, co je tučně prosím pošli příští týden.
Jestli můžeš, pošli mi telefon, ztratil jsem telefon a nemám na tebe kontakt.

Máš li už vyjádření nejvyššího soudu, kdy tě jedna nevládní a 3 fyzické osoby na začátku července zmocnily k podání (pamatuji-li se přesně, nevím), jestli můžeš , pošli je oscanované, nelze-li, tak na sídlo spolku s výše uvedeným

Díky.

Dušan